دغدغه حفظ سلامت، چالشی جدی برای تمام جوامع، ازجمله جامعه ما همیشه مطرح بوده و خواهد بود. در شرایط فعلی که با گسترش روزافزون سبک زندگی شهرنشینی در جامعه روبرو هستیم، بیماری‌های مزمن، بسیار مشکل‌ساز شده‌اند. به‌عنوان نمونه، یکی از مشکلات عمده سلامتی که امروزه به نحو چشمگیری با افزایش آن روبرو هستیم کبد چرب است. متأسفانه عده کثیری از افراد جامعه اعم از کودک و نوجوان، جوان و میانسال و سالمند ممکن است به درجاتی از کبد چرب مبتلا باشند ولی درعین‌حال هیچ‌گونه آگاهی از بیماری خود نداشته باشند.
کبد عضو بسیار محجوبی است و آنچه امروزه شاهد هستیم، در مراحل پیشرفته سبک زندگی شهرنشینی است که آسیب خود را به این عضو نجیب وارد کرده است.

این ارگان بسیار کارآمد و پرتلاش و کم‌توقع همواره در معرض ابتلا به بیماری‌های حاد و مزمن عفونی و غیر عفونی قرار دارد که تعداد آن‌ها پرشمار می‌باشد ولی دربادی امر از کبد چرب آغاز می‌نماییم که بیماری کبد چرب عیان نشده شبیه بمب ساعت‌شماری می‌باشد که شمارش معکوسان جهت انهدام هستی و ادامه زندگی آغاز گردیده است.

آمارها حاکی از آن هستند که تنها در جامعه امریکا حدود ۱۰۰ میلیون نفر به درجاتی از کبد چرب مبتلا هستند که از آن بی‌اطلاع‌اند و متأسفانه حدود ۲۰% از این تعداد به بیماری فیبروز پیشرفته مبتلا هستند.

با توجه به مطالب فوق، دور از ذهن نیست که بیماری کبد چرب با توجه به گسترش جهانی روزافزون، در جامعه ما نیز به‌طور خزنده در حال رشد باشد. ازآنجایی‌که آگاهی بخشی در حوزه سلامت، وظیفه متخصصان مربوطه است، بر خود لازم دانستیم بااطلاع رسانی درست و علمی، راه را برای حفظ سلامتی هموار نماییم.

راستی شما چقدر به‌سلامت کبد خود اهمیت می‌دهید؟

بدیهی است هر انسانی دوست دار جسمی سالم، ذهن پویا و عمر طولانی باعزت می‌باشد، ازاین‌رو خوشبختانه امروزه برهمگان عیان شده است که سبک زندگی نامتجانس و تغذیه غلط و نامتعادل هیچ همخوانی با سلامتی بدن و بخصوص کبد ندارد.

ولی خبر خوب این است که در صورت اقدام سریع وعدم فرصت سوزی خوشبختانه این ارگان زحمت‌کش و کم‌توقع خیلی راحت به تغیر سبک زندگی و بهبود کیفیت و کمیت تغذیه روزمره و درمان‌های دارویی جواب داده و به خود ترمیمی می‌پردازد.

با مشاهده آسیب‌های روزافزون به این عضو از طرفی و از طرف دیگر نبودن مرجع معتبری که قابل‌اعتماد مردم باشد، بر آن شدیم تا با بهره‌گیری از دانش متخصصان تغذیه، خلأ نبود این مرجع را پر نماییم. ازاین‌رو تیم همکاران سایت کبد یار بران شده‌اند که گام‌به‌گام و منزل‌به‌منزل همراهان علاقه‌مند و فرهیخته خود را در جهت رفع مشکلات و دست‌یابی به نعمت سلامتی ماندگار یاری نموده ودرحد مقدورات و امکانات آخرین دستاوردهای علمی و عملی را در جهت شناخت ریشه‌یابی و ریشه‌کنی کبد چرب این بلای جهان‌شمول را تقدیم شما نمایند.
دست در دست هم دادیم تا بگوییم می‌توان با اتکا به دانش صحیح تغذیه، بسیاری از مشکلات سلامتی را برطرف نمود. ما باور داریم تغذیه نقش مهمی در پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها دارد و از شما نیز می‌خواهیم به ما اعتماد نموده و در این راه صمیمانه دست شمارا می‌فشاریم.
سایت کبد یار باهدف ارائه اطلاعات جدید در زمینه سلامت کبد برای هم‌وطنان عزیز راه‌اندازی شده است. امیدواریم با کمک خداوند و با همراهی شما عزیزان بتوانیم گام مهمی در جهت ارتقا سلامتی جامعه برداریم.
گروه کبد یار از دل‌وجان در کنار شما، همراهتان و مددکارتان در تمام مراحل خواهد بود.